Yeti niczym kredyty bez BIK

Kredyt bez BIK to pojecie, które osobie obeznanej w sprawach finansowych i w zasadach udzielania pożyczek i kredytów, wydaje się dość naciągane. Informacje o kliencie zawarte w BIK zawsze są sprawdzane, jeśli ubiega się on o kolejny produkt pożyczkowy. Owszem. Ale tylko w banku.

Dlaczego banki sprawdzają informacje z BIK?

Biuro Informacji Kredytowej powstało z inicjatywy banków, jako forma wymiany informacji o osobach, które spłacały lub spłacają zobowiązania. Informacje o przebiegu spłaty to jasny dowód podejścia klienta do regulowania swoich zobowiązań finansowych. Jeśli klient miał kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań, informacja o tym trafia do BIK. Bank uzyskując taką informacje z BIK, wie, czy warto danemu klientowi udzielić pożyczki lub kredytu, czy odmówić, gdyż będzie to zbyt dużym ryzykiem.

Kredyt bez BIK?

Nie każdy wie, że nawet osoby ze złą opinią w BIK, mogą otrzymać kolejny produkt pożyczkowy. Na polskim rynku finansowym znajduje się szereg instytucji, które takich kredytów i pożyczek udzielają. Więcej informacji o tym można przeczytać choćby na stronie http://judaszowesrebrniki.pl/kredyt-bez-bik-przez-internet oraz podobnych. Warto wiedzieć, że oferty kredytów bez BIK można znaleźć również w Internecie. Wpisując w wyszukiwarce internetowej kredyt bez BIK przez Internet, z pewnością szybko dotrzemy do wielu ofert.

kalkulacja-i-laptop

Czy warto?

Warto wspomnieć, że stopień opłacalności produktów pożyczkowych w wersji „bez BIK”, jest nieco mniejszy niż innych produktów pożyczkowych. Nie można o tym zapominać – taki produkt pożyczkowy zawsze jest zobowiązaniem, a do oddania będzie więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy.

Podsumowując.

Zła historia kredytowa w BIK, nie musi być przeszkodą w ubieganiu się o kolejne produkty pożyczkowe. Wiele instytucji oferuje produkty pożyczkowe, nie sprawdzając w BIK informacji o kliencie. Niektóre z nich nawet nie mogą tego zrobić. Jeśli więc interesuje nas pożyczenie pieniędzy, nawet ze złą historią zapisaną w BIK, możemy takie pieniądze pożyczyć. Zawsze jednak należy do tego podchodzić rozsądnie. Pożyczać, ale z głową. Warto o tym pamiętać.

This entry was posted in Finanse.