rumunia

Wakacje spędzane w Rumunii

Bałkany są coraz częściej odwiedzanym przez turystów miejscem. Przyciąga przede wszystkim niezwykłe ukształtowanie terenu, piękne krajobrazy, malownicze widoki roztaczające się z każdej strony, a także niezwykle ciekawa i niepowtarzalna kultura. Przede wszystkim Rumunia zdobyła sobie stałe miejsce na mapie wielu turystów oraz podróżników, którzy niezwykle chętnie przyjeżdżają do tego kraju i wielokrotnie zafascynowani jego kulturą do niego wracają. Rumunia jest znana przede wszystkim z gór. Karpaty rumuńskie są zachwalane przez wiele osób, którym udało się wybrać w te strony chociaż jeden raz. Trochę mniejszą popularnością cieszą się tutejsze plaże.

rumunia

Jedni bardzo chętnie odwiedzają rumuńskie miasta, szczególnie stolicę, czyli Bukareszt, inni zaś chwalą sobie urokliwe rumuńskie wioski i małe miasteczka. Gdziekolwiek byśmy nie trafili, jedno jest pewne – Rumunia jest bardzo pięknym państwem w każdym swym zakątku i można się w niej bez wątpienia bez reszty zakochać.

Jej ogromnym atutem jest jej kulturowa inność oraz oryginalność, oczywiście przynależna do bałkańskich korzeni.

Rumunia kusi turystów, zarówno tych korzystających z wycieczek z biur podróży, jak też i tych organizujących swoje wyprawy na własną rękę. Wybierając ofertę, albo planując samemu podróż do tego państwa, powinniśmy kierować się w takie miejsca, w których jak najbardziej odczujemy niezapomniany i unikatowy rumuński klimat. Niewątpliwym rarytasem, oraz podstawowym powodem dla którego przybywają tutaj podróżnicy z całego świata, są oczywiście Karpaty. Rumuńskie pasma górskie są niezwykle interesujące i różnorodne. Rumunia jednak to nie jedynie góry. To również niezwykle urokliwe i przepiękne miasta i miasteczka. Ponadto warto też zwiedzić tutejsze wioski, w których po dziś dzień zachowała się niepowtarzalna kultura i tradycja bałkańska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *