raczka

Rękodzieła wykonane z ekologicznego korka

Korek naturalny nie jest wykorzystywany jedynie w budownictwie czy przemyśle. To także doskonały materiał, po który chętnie sięga się w rzemiośle artystycznym. Zastosowanie mają tutaj m.in. tkaniny korkowe, arkusze korkowe lub korek samoprzylepny. Dzięki temu, że korek jest bardzo elastyczny i sprężysty, można wykonać z niego bardzo wiele pięknych przedmiotów. To jednak nie jest jedyna cecha korka, który nieustannie podbija serca artystów.
korek

Naturalny korek i jego właściwości

Korek ekologiczny jest sztandarowym surowcem krajów śródziemnomorskich. Największym obszarem drzew dębów korkowych może poszczycić się Portugalia. Kraj uznawany jest za największego dystrybutora korka naturalnego na całym świecie.
Sława korka tkwi przede wszystkim we wspaniałych właściwościach. Pożyteczność tego surowca wręcz nie ma granic. Korek jest bowiem:

  • odporny na wodę i wilgoć,
  • bardzo trwały,
  • nadzwyczajnie lekki,
  • hipoalergiczny,
  • elastyczny i sprężysty itd.

gwiazda

Przedmioty wykonane z ekologicznego korka

Rękodzieła wykonane z naturalnego korka posiadają ogromną wartość. Natomiast nabycie tego typu przedmiotów świadczy m.in. o prestiżu. Z ekologicznego korka wytwarza się na przykład kolczyki, biżuterię, podkładki z korków od wina, stylowe zegarki, breloki, torebki, portfele i kosmetyczki z tkaniny korkowej oraz wiele innych przedmiotów.
Korek jest tak elastyczny, że można z niego stworzyć praktycznie wszystko. Na przykład, wykorzystując korek samoprzylepny, w ciekawy sposób możemy zmienić wygląd każdego przedmiotu. Z kolei mini arkusze korkowe w kształcie rombów, posłużą do stworzenia pięknej tablicy korkowej o mocno indywidualnym charakterze. Wszystkie materiały z korka oraz gotowe przedmioty, znajdziesz na stronie internetowej: https://korkrollen.de.
choinka

Specyfika korka – czy surowiec jest trudny w obróbce manualnej?

Absolutnie nie jest trudno samodzielnie obrobić korek. Ten naturalny surowiec jest tak elastyczny, że wszelkie obróbki manualne nie sprawiają żadnego kłopotu. Korek jest bardzo lekki, co znacznie ułatwia pracę. Na dodatek, dzięki niesamowitej trwałości możemy mieć pewność, że przedmiot wykonany z korka posłuży przez wiele lat.
Ekologiczne rękodzieła prawdopodobnie zawsze będą na topie. Ludzie coraz częściej szukają naturalnych rozwiązań, które można zastosować w codziennym życiu. Dlatego korek jest surowcem przyszłości. Nie ma lepszego materiału, który posiadałby tyle samo lub więcej właściwości, jak naturalny korek.

This entry was posted in Blog.