Otul swój dom..

Jeszcze w wieku XX- tym, ludzie ocieplali swoje domy wełną mineralną, styropianem, a czasem zwykłą papą. Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie, ponieważ technologia pozwala na coraz doskonalsze ocieplanie budynków. Obecnie dysponujemy doskonałą izolacją w postaci pianki poliuretanowej – icynene.

izolacja

Icynene to najbardziej efektywny materiał izolacyjny, stosowany we współczesnym budownictwie. Jest on starannie przetestowany, bowiem badania nad jego walorami trwały 40 lat. Posiada doskonałe właściwości i , co nie jest bez znaczenia, coraz bardziej przystępną cenę. Jest niewiarygodnie łatwy w montażu, ponieważ piankę poliuretanową po prostu natryskujemy na budynek! Za icynene przemawia zatem cena, łatwość jej nakładania na ściany. Ale to nie wszystko! Otóż izolacja natryskowa pianką poliuretanową działa niczym najlepszego rodzaju wiatrówka. Icynene zatrzymuje zimne powietrze, jakże często próbujące wtargnąć do naszych domów. Poza tym, dzięki stukrotnemu rozrostowi pianki, izolacja ta wypełnia każdy zakamarek i załomek ściany. To zapewnia maksymalną efektywność icynene. Ponieważ izolacja wykonana jest metodą natryskową – poliuretan nie osiada, nie ma też nieestetycznych stalagmitów i stalaktytów. Materiał nie kruszy się, nie przyjmuje kurzu, nie podlega utlenianiu i skutecznie przeciwdziała przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza budynku. Dodatkową i bardzo ważną zaletą jest to, iż icynene nie zawiera szkodliwych związków, typu formaldehyd, a zatem nie generuje substancji szkodliwych dla ludzi i zwierząt. Co więcej – pianki poliuretanowe odstręczają gryzonie, które w żadnym razie nie założą w tak nieprzychylnym środowisku swoich gniazd. Zresztą, gryzonie musiałyby dysponować zębami dinozaurów, ponieważ icynene posiada dużą gęstość i naprawdę niezwykle trudno jest je uszkodzić!

izolacja

Pianki poliuretanowe icynene są zatem godne polecenia każdemu, kto postanowi ocieplić swój dom. Ich zaletą jest łatwość w położeniu, idealne wypełnienie, brak szkodliwości dla ludzi, tworzenie niewdzięcznego środowiska dla gryzoni oraz trwałość!