Odnowa lokalu mojej siostry

Moja siostra otrzymała po rodzicach stare mieszkanie w pobliżu Tczewa. Jednak na skutek wynajmu innym ludziomlokum domagało się całkowitego remontu. Zawierało dwa pokoiki tym samym powierzchnia nie była zbyt duża, było to w przybliżeniu 46 metrów kw. Trzeba było niemniej jednak założyć nową armaturę, odświeżyć ściany, założyć nowe okna oraz wyłożyć parkiety.
dom
Byłam przekonana, iż siostrzyczka nie będzie miała wystarczających zaoszczędzonych pieniędzy stąd pożądałam chociaż troszkę wspomóc w remoncie. Uzyskała zobowiązanie w banku na 15 tys. złotych. Zamówiła nowe szafki do salonu, podłogi i farby dlatego szybko rozpoczęłyśmy renowację. Zarezerwowała także brygadę, jaka przystąpiła do kładzenia kafelek.
gmach
Szkopułem mogły być okna, które trzeba było jak najszybciej zakupić, jako że obecne były niehermetyczne i w wyniku tego w pokojach pojawił się grzyb. Chciałyśmy wypatrzyć dobrą fabrykę, jaka zajmuje się wytwórczością okien. Moja przyjaciółka powiedziała, że kiedy wymieniała okna wtedy korzystała z usług instytucji Okna Optimus. Skutkiem tego w wyszukiwarce wpisałam określenie oknaoptimus.eu okna a następnie weszłam na stronę internetową firmy. Dostępne były okna aluminiowe, które chciała nabyć ma siostrunia. Zakupiłyśmy takowe, które zawierały aż 6 układów a także głęboką zabudowę. Trzeba było za nie zapłacić 2 300 złotych, więc nie nadwyrężyło to silnie posiadanych oszczędności. Już po wytapetowaniu pokoi oraz położeniu zakupionych sprzętów wyczekiwałyśmy na załogę, jaka wymieni okna. Wstawianie ich zajęło ledwo kilka godzin. Później musiałyśmy zaledwie wszystko oczyścić oraz ustawić zamówione meble.
ocieplony dom

Mieszkanie prezentowało się zjawiskowo

Jak wszystkie działania zostały skończone wówczas lokum prezentowało się prawie jak nowo zakupiony lokal. Pożądałyśmy je w przyszłości wystawić na sprzedaż, toteż za sprawą odnowienia na pewno wartość domu urośnie. Znajdowało się w świetnej lokalizacji a to też zwiększało ma siostrunia. Pożyczkę uregulowała bez trudności zaś ostatnio otrzymała chwilówkę by kupić nowiutki sprzęty RTV. Od czasu do czasu spędzam z nią czas a wspólnie chwalimy naszą pracę. Z powodu nowych okien lokum wydaje się ustronne natomiast kolor mebli powoduje, iż w mieszkaniu jest milej. Choć pochłonęło to dużo środków to korzystne było mieszkanie odremontować.

This entry was posted in Blog.