color cork

Akcesoria korkowe do jogi? To możliwe.

Czym jest joga?
Joga to wywodząca się z Indii filozofia życiowa, która prowadzi do harmonii pomiędzy ciałem, duszą i umysłem. Założeniem jogi jest integracja i wzajemne oddziaływanie na siebie ciała i umysłu. W dzisiejszych czasach, przy bardzo dużym tempie życia, coraz więcej ludzi zaczyna ćwiczyć jogę. Pomaga ona bowiem oczyścić ciało i umysł ze stresów i wszelkiego rodzaju napięć, uspokoić je i wyciszyć.
kobieta uprawia jogę
Aby ćwiczenia te przyniosły zamierzony skutek, należy wykonywać je przy użyciu odpowiednich, wysokiej jakości akcesoriów. Ważne jest, aby przedmioty te były wytrzymałe, odpowiednio dopasowane i stabilne. Takie właśnie cechy posiadają akcesoria wykonane z korka.

Akcesoria do jogi – tylko naturalny korek

Te naturalne, ciepłe w dotyku i ekologiczne produkty zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń. Wykonane z odpornego na odkształcania i sprężystego materiału, zapewniają wysoką jakość użytkowania przez długi czas.
Najbardziej popularne produkty korkowe, niezbędnymi do uprawiania jogi to:

  • kostki
  • maty
  • poduszki
  • kliny
  • ćwierćwałki

Zalety produktów korkowych

Akcesoria te produkowane są z mocno skompresowanego aglomeratu korkowego. Dzięki dużej gęstość tego materiału, a także odpowiedniej technologii wykonania, produkty korkowe charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością i stabilnością.
Ogromną zaletą akcesoriów korkowych jest ich niewielka waga, dzięki czemu z łatwością można je przenosić, a także zabierać na zajęcia jogi wszędzie tam, gdzie są organizowane, nawet w plenerze. Równe kształty kostek, klinów czy ćwierćwałków oraz wysoka precyzja ich wykonania, zapewniają dobrą stabilność, mimo niewielkiej ich masy. W przeciwieństwie do drewniana, produkty korkowe są przyjemniejsze i cieplejsze w dotyku, a przy tym dużo lżejsze i odporniejsze na wgniecenia. Odporność korka na działanie wody sprawia, że produkty z niego wykonane są nienasiąkliwe, a tym samym odporne na wilgoć czy pleśń. Można je więc używać i przechowywać nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, bez obaw o ich zniszczenie.
joga
Korkowe Akcesoria do jogi to produkty niezwykle trwałe i wytrzymałe. Przeznaczone są do indywidualnych ćwiczeń, dla osób ceniących sobie naturalne produkty. Szeroki wybór akcesoriów do jogi można znaleźć na stronie https://cork24.co.uk/adhesive-cork/18-self-adhesive-cork-sheet-5mm.html. Warto korzystać z tych ekologicznych przedmiotów, aby w zgodzie z naturą uzyskać harmonię ducha i jasność umysłu podczas ćwiczeń jogi.